Декілька причин:
- Потрібно точно розуміти, в якій послідовності та як саме відбувається запуск ноутбука , щоб правильно локалізувати місце виникнення проблеми.
- Процес паяння компонентів на платі - це не те, чому можна навчити "мавпу з паяльником". Тож чим більше "мавп" пробують щось навмання паяти на платі, тим менше шансів залишається у плати та в цілому у ноутбука на успішний ремонт!
- Для якісного паяння (ну, так, щоб Вам було ясно з якістю виду "заводська пайка") потрібне повне розуміння всієї фізики паяльного процесу !
- Материнська плата досить надійна річ.
Ті, хто не знає цього починають у кращому випадку перебирати всі типові проблеми по черзі, а в гіршому випадку - паяти все поспіль.І це не було б великою проблемою якби:
По-перше, тому що для випаювання певних компонентів потрібно певне дороге обладнання.
Не можна замінити на материнській платі ноутбука все, що завгодно одним паяльником.
Більше того, не вистачить навіть паяльника з феном!
І навіть мало наявності паяльної станції!
Навіть професійної!
Навіть з інфрачервоним нагрівачем (не кажучи вже про те, що не всі вони "однаково корисні" і є станції, з якими краще взагалі не працювати).
І все це відбувається тому, що:
І якби тільки це.Потрібнен прикладний досвід пайки, який у кожного справжнього інженера вимірюється роками та сотнями паяних плат.
У такому разі вже "на око" ти можеш визначити всі параметри паяння наперед, зрозуміти, як правильно розмістити плату, які задати параметри і з якими труднощами доведеться зіткнутися саме в тих конкретних умовах, що зараз "на столі".
Не маючи такого досвіду новачки "ну треба ж з чогось починати", "специ" "у мене є знайомий, він на заводі дроти паяє", шукачі легкої наживи "я на форумі прочитав, спробую, допоможе - грошей зрубаю, не допоможе - віддам, скажу не зміг" часто завдають непоправної шкоди платі.
До речі, щодо непоправної шкоди:
В цілому, іноді навіть потрапляючи до рук після вправ вищевказаних фахівців часом з'ясовується, що вона виносить у 3-4 рази більше знущань, ніж потрібно + нормальний ремонт.
Але так буває не завжди.
У списку наслідків "криворукостей", що призводять до неремонтопридатності (ну або відсутності економічної доцільності) плати знаходиться:
а) відірвані контактні площадки під чіпами внаслідок демонтажу чіпів на низьких температурах паяння на частковому розплавленні припою.
Вже близько 30 відірваних роблять ремонт ноутбука настільки зубодробним, що майже ніхто не візьметься.б) "пробиті" ланцюги чергового живлення 3.3В та/або 5В.
Коли, наприклад, випаюють контролер живлення та залишають його некеровані ключі на платі.19В через верхній ключ потрапляє в 3.3 і кілька секунд достатньо, щоб спалити півплати.
Або просто неакуратно користуючись металевими предметами із платою.
в) кульки, що спаялися під чіпами в ноутбуках Lenovo.
У ноутбуках даного виробника використовують такий компаунд, що одне лише поводження з ним у процедурах паяння заслуговує на окрему методичку та кілька процесів пайки, щоб зрозуміти "що до чого".Як наслідок, часто при відпаюванні чіпів на такому компаунді кульки припою розплавляються та вистрілюють під чіпом, закорочуючи між собою будь-які ланцюги.
Ось до речі відео того, як виглядає плата після "хтось спробував":
Цей ремонт ноутбука вже довелось робити заміною материнкою плати.
Але це, по-перше, дорожче.
А по-друге, не завжди так легко її знайти.
Материнські плати це майже весь ноутбук (залишається корпус, шлейфи та матриця).
Тож можете собі уявити, скільки вона може коштувати.
Якщо Я вас ще не переконав – тоді набирайте по телефону в контактах або пишіть у чат.
Безкоштовно проконсультуємо Вас, що за причини можуть бути у тієї проблеми, що у Вас виявилася і які небезпеки на шляху вирішення цієї проблеми Вас можуть очікувати.
А після цього вже озброєні інформацією будете вирішувати куди звертатися!
Всім бажаємо неламких ноутбуків та мирного неба над головою!
Ваш сервіс A-Game Kyiv!