Зворотній дзвінок
Шановні українці!
Через перевантаження сервісу ремонтами, приймання техніки тимчасово ЗУПИНЕНО.
Консультації продовжуємо тільки через Viber або Telegram 099 5580090, та обробляємо коли є така можливість. Приносимо вибачення за незручності!
Тримайтесь! Ми переможемо! Слава Україні!
Бажаєте задати запитання - дзвоніть за номером +38 (099) 558 0090 або надішліть питання в месенджер
Для того, щоб перейти до питання “У яких випадках потрібна заміна відеочіпа в ноутбуці”, давайте спочатку прояснимо деякі важливі моменти про те, як і що таке відеокарта в сучасному ігровому ноутбуці.
Під визначення ігрового ноутбука потрапляє будь-який ноут Acer Predator, Acer Nitro 5, Asus ROG, Asus TUF, Dell Alienware, HP Omen, Lenovo Legion, MSI Stealth чи Apache на повноцінному H-процесорі (наприклад i7-8750H або i5-10300H), а також на Ryzen серії H або U.
☝
|
В ігрових ноутбуках частіше за все використовується зв’язок вбудованної (в процесор) та дискретної (тобто окремого потужного відеочіпа) відеокарти. |
Частіше за все ноутбук «стартує» на вбудованому відео (адже це менш енерговитратно), потім ненадовго запускається живлення дискретного відеочіпа, щоб процесор зміг по шині «опитати» і «побачити», що у системі є дискретний відеочіп, а потім живлення дискретного відеочіпа знову відключається.
☝
|
Саме тому в таких системах часто навіть не потрібна переконфігурація на роботу з вбудованним відео (воно і так буде працювати), але на вбудованній відеокарті в процессор з ігрового ноутбука Ви отримаєте такий собі «овоч», котрий абсолютно не надає необхідної продуктивності відеосистеми. |
Така архітектура призводить до того, що якщо з дискретним відеочіпом або його живленням є якась проблема під час таймауту, котрий відведений на його виявлення або не запустилося живлення та він не виявився по шині, то процесор «вирішує», що система не має дискретного відеочіпа і далі продовжує роботу без нього.
Тому є серія причин, котра може привести до того, що:
❗
|
Відеокарта відсутня у списку пристроїв. |
до початку статті
Зазвичай це помічаєш не одразу, адже при цьому система може завантажуватися як завжди.
Але після запуску програм, що навантажують графіку стає зрозуміло, що щось не так.
Кількість кадрів різко зменшується, а на тестах, у графі “графічний рендерер” адаптер є тільки Intel UHD Graphics.
Переконатися у наявності проблеми легко, просто зайшовши в «Диспетчер пристроїв» (фото зліва).
І замість звичної картини (фото справа) побачити, що у списку відеоадаптерів залишився тільки Intel UHD Graphics (фото по центру).
☝
|
Це слід робити з будь-яким увімкненим застосунком, що використовує графіку, адже в деяких ноутбуках запуск джерела живлення відеокарти (необхідні умови, щоб система її «побачила») відбувається лише в цьому випадку. |
При цьому не допомагає перевстановлення системи Windows та/або драйверів, та у налаштуваннях біоса не активований пункт «UMA only» (тільки вбудована графіка).
Є декілька причин такій поведінці відеокарти, а саме:
✅
|
ПРИЧИНА: Не запускається одне із джерел живлення відеочіпа і потрібен його ремонт. Це може бути як несправність самого контролера живлення, так і коротке замикання у його ланцюгах (зовнішнім предметом, чимось згорівшим у навантаженні чи обв’язці). ПОТРЕБУЄ: в першу чергу дуже уважно продіагностувати, щоб визначити причину відсутності запуску джерела. |
Не дивуйтесь, у відеочіпа їх там декілька і є ті, при відсутності живлення від яких чіп не виявиться на відведенному йому таймауті при завантаженні системи.
Якщо немає «відповіді», система вирішить, що вона спроектована для роботи на інтегрованому відеоядрі в процесорі та далі мова про роботу дискретної графіки вже йти не буде, щоб Ви не робили.
Нажаль, неодноразово ми чули по телефону в таких випадках, що потрібна заміна відеочіпа в ноутбуці, хоча насправді з таким симптомом вона потрібна не часто.
Є більш серйозна модификація такої проблеми:
✅
|
ПРИЧИНА: Джерело живлення відеокарти «пробито».. Це дуже тривожна причина, адже на деяких моделях часто пробиваються джерела живлення відеопам’яті через «верхній» ключ з 19В в 1.35В. ПОТРЕБУЄ: В таких випадках під заміну вже йдуть не тільки майже всі компоненти цього джерела живлення, але й, наприклад, вся відеопам’ять та відеочіп (якщо мова про джерело живлення відеопам’яті) і якщо їх також «пробило». |
Щоб зрозуміти наскільки це погано, згадайте ситуацію, в якій недолугий електрик плутає підключення дротів у домі і замість 220В подає в розетки 380В.
Тим людям, котрим «пощастило» зіткнутися з таким явищем, доводилося заміняти всю побутову техніку в квартирі.
☝
|
Тож, якщо у Вас не виявляється в системі дискретна відеокарта GTX 1050, GTX 1060, GTX 1070, GTX 1080, GTX 1660, RTX 2060, RTX 2070, RTX 2070 не потрібно одразу ж вважати, що потрібно міняти відеочіп у ноутбуці. Можливо, це викликано проблемами з його живленням. Але не потрібно забувати, що є гірші сценарії, де може знадобитися дуже дорогий ремонт, що потребує заміни різних запчастин, включаючи і відеочіп, нажаль. |
Зокрема, саме з такими сумними випадками ми стикалися в ноутбуках Acer Predator Helios 300, в котрих є типова несправність у вигляді того, що при перевантаженні та перегріві в одній з фаз живлення відеопам’яті виникає пробій ключа (транзистора) і 19В живлення попадає в ланцюги живлення 1.35/1.5В.
В такому випадку 19В живлення, звичайно, починає виводити з ладу (пробивати) все аж до всієї відепам’яті (всіх планок) та її контролера, що знаходиться у відеочіпі.
«Пробитий» по живленню відеопам’яті чіп може як пропасти з системи, так и почати «артефачити» при навантаженні на відео або навіть без навантаження.
Наступна проблема, котра також часто зустрічається в ігрових ноутбуках, це
❗
|
Код 43. Запуск пристрою неможливий. |
до початку статті
Цей симптом навіть частіше зустрічається.
Подібна помилка каже про те, що незважаючи на те, що сам відеочіп зміг запуститися і пройти ініціалізацію в системі, проте він виявив збої в своїй роботі, про що він і повідомляє цією помилкою.
Наживо в ноутбуці це виглядає так:
Оскільки відеосистема це складний вузол що складається з декількох модулів, то й проблеми можуть бути різними.
Почнемо з тих, що зустрічаються частіше за все:
✅
|
ПРИЧИНА: Відеочіп виявив проблеми при опитуванні відеопам’яті. Що цікаво, але зовсім не потрібно одразу ж підозрювати саме пам’ять, хоча й вона також може, виходити з ладу. Це може бути не тільки несправна відеопам’ять, але й проблема з контактом мікросхем(и) відеопам’яті або відеочіпа з платою або проблема з самими доріжками на платі (що зустрічається досить рідко). ПОТРЕБУЄ: насамперед дуже уважної діагностики, щоб визначити причину. |
Слід розуміти, що по-перше, така помилка може бути при проблемі навіть із однією сигнальною лінією.
Це може бути як проблема з контактом кульки припою під мікросхемою відеопам’яті або відеочіпа, так і контакту з платою.
Тобто, щоб розібратися з такою проблемою, треба чітко розуміти, як точно визначити місце виникнення несправності хоча б до модуля відеопам’яті.
А вже потім починається найцікавіше.
Доводиться брати і паяти, тому що в ланцюзі “модуль пам’яті – контакт – кулька припою – контакт – доріжка на платі – контакт – кулька припою – контакт – відеочіп” подібну проблему може викликати будь-яка ланка.
☝
|
Тому в таких випадках на перший план виходить досвід, інтуїція і дуже рівні руки інженера, до якого потрапляє Ваш ноутбук. Тому що паяти часто доводиться чимало, і той, хто вміє паяти добре, може перепаяти багато і врешті-решт знайде несправну ланку і відремонтує ноутбук. А ось той, хто паяти не вміє, може послідовно збільшувати кількість проблем і врешті-решт довести їх до впевненого “а тепер Вам допоможе тільки заміна материнської плати, хоча спочатку, можливо, не була потрібна навіть заміна відеочіпа в ноутбуці”. |
А найсумніша історія починається тоді, коли в центрі цього сценарію опиняється ноутбук Lenovo із його компаундом.
Як це виглядає після цього ми показуємо у цьому відео:
✅
|
ПРИЧИНА: Відсутнє будь-яке живлення відеочіпа. Цей пункт пояснень не потребує. Зайвих живлень у відеочіпа немає, і якщо навіть вторинне живлення і сам чіп визначився в системі, “опитав” свої модулі і є модуль, який не отримав це живлення і не “відповів”, природно підсумковий результат перевірки буде негативний і з’явиться помилка. ПОТРЕБУЄ: насамперед дуже уважної діагностики, щоб знайти це непрацююче джерело та з’ясувати, чому він не працює. |
Найсумніше, що найчастіше навіть така не найскладніша проблема стає причиною того, що починається “знущання” над платою.
Мистецтво діагностики передбачає як наявність принципової схеми материнської плати, а й посидючість.
Тому що часто для того, щоб “обміряти” весь чіп потрібно кілька разів заглянути в даташит, покрутити перед собою плату, знайти всі джерела на ній, зробити необхідні виміри та порівняти їх із тими значеннями, які там мають бути.
Тому більшість малокваліфікованих “спеців” починають зі старої легенди, що треба спочатку щось погріти.
Частина з них при цьому навіть не в курсі, що саме треба гріти (а в сучасних ігрових ноутбуках вже щось гріти стало марно) і тому просто по черзі починають гріти все підряд.
Хтось на прогріві не зупиняється, а починає ще й паяти.
З відповідною якістю пайки, про яку я писав вище.
Що з цього виходить – теж на відео вище.
Тож змушений знову помітити, що:
☝
|
І в цьому випадку на перший план виходить досвід, інтуїція та дуже рівні руки інженера, до якого потрапляє Ваш ноутбук. І в цьому випадку помилка з вибором сервісу дуже часто призводить до збільшення вартості ремонту ноутбука і навіть до примусової заміни материнської плати, оскільки інших варіантів не залишається. |
Йдемо далі.
Не часто, але буває, що причиною коду 43 стає:
✅
|
ПРИЧИНА: Вихід із ладу самого відеочіпа. Якщо таке і відбувається, то причиною цього зазвичай є систематичне ігнорування необхідності чищення ігрового ноутбука і як наслідок постійні перегріви відеочіпа в іграх. ПОТРЕБУЄ: перевірки статистики помилок у тестах відеопам’яті, вимірювання всіх живлень та за їх наявності, заміни відеочіпа. |
Вказую цю причину останньою у списку не випадково.
Справа в тому, що досвід нашого сервісу, який зробив вже більше сотні замін відеочіпів і накопичив статистику за симптомами, показує, що випадків, коли винен сам чіп найменше.
На наш погляд максимум 30%, якщо не рідше.
☝
|
Саме це і є основною причиною, чому не потрібно відразу шукати сервіс із вимогами “мені потрібна заміна відеочіпа в ноутбуці”. |
Тому що Ви таким питанням самі провокуєте високу вартість ремонту.
А якою вона може бути, якщо, наприклад, чіп GTX 1660 може коштувати близько 150-200уо на ebay?
І провокуєте на зайву пайку Вашої плати та чіпа, навіть якщо вона не потрібна!
При тому, що провина за цю зайву пайку лягає на Ваші ж плечі, тому що Ви самі цього хотіли.
Як наслідок можна отримати неробочий ноутбук, заплативши при цьому за чіп, за роботи з його паяння (або за діагностику “ну хлопці ж намагалися”) з погано припаяним (засмаженим) чіпом на поганому флюсі (ну як на відео вище).
І водночас залишитися ще й без можливості пред’явити будь-які претензії, тому що все це було зроблено з Вашої подачі!
👇
|
Тож ось Вам послідовність дій, якщо у Вас в ноутбуці в списку пристроїв біля відеоадаптера з’явилося повідомлення “Цей пристрій було зупинено, оскільки він повідомив про виникнення несправностей. (Код 43)”: |
1) Спробуйте видалити пристрій та перевстановити драйвера. Цей процес не дає 100% гарантії, що Ви виключите програмну складову, тому якщо не допомогло – раджу перевстановити систему повністю. Якщо у Вас багато програм та своїх даних, можете встановити інший жорсткий диск (попередньо вилучивши свій із системою, повірте, так спокійніше). 2) Якщо не допомогло і Ви досвідчений користувач, можете оновити прошивку біосу. Зв’язок із проблемою такий, що при оновленні біосу відбувається оновлення ще й відеобіоса, що знаходиться в системному. Якщо раніше ОС сама оновлювала прошивку і щось пішло не так, це може призвести також до коду 43. Але це вже із категорії дуже специфічних сценаріїв. 3) Якщо і це не допомогло – Вам у сервіс. |
Як показала практика, заміна відеочіпа в ноутбуці GTX 1050 з кодом 43 зустрічається досить часто.
Тобто можна навіть стверджувати про типову несправність із такими симптомами.
У мікросхем з більшим корпусом за розміром (GTX 1060, GTX 1080,GTX 1650, GTX 1660, RTX 2060, RTX 2070, RTX 2080 і т.д.) – це менш розповсюджене явище (виняток GTX 1070, кількість замін якого теж вже починає звертати на себе увагу).
Тож самому розібратися з такою проблемою не вдасться.
Якщо звернетеся з неправильним формулюванням в “конвеєрний” чи “поверхневий” сервіс – з високою ймовірністю отримайте сумний результат як на відео вище.
Тож наші контакти, пишіть, телефонуйте.
Як мінімум гідною консультацією по телефону допоможемо точно.
А там далі вирішуватимете від своїх обставин, куди звертатися і що шукати.
А мало не забув: в окремих випадках код 43 можуть викликати:
❗
|
Відеокарта є, але, судячи з малої кількості кадрів в іграх, система працює на вбудованій графіці. |
до початку статті
А це вже дуже специфічний симптом.
З ним стикаються нечасто, зате навіть фахівця він може поставити в глухий кут.
Ми в цьому вже неодноразово переконувалися, тому що ноутбуки саме з такими несправностями, які приносили нам в ремонт, з інших сервісів до цього видавали із формулюванням “напевно, потрібна заміна відеочіпа в ноутбуці, але ми не впевнені”))).
Та й виявлятися він може в широкому діапазоні від незначного падіння кількості кадрів або до падіння продуктивності дискретного відеочіпа до продуктивності вбудованої в процесор графіки.
☝
|
Для розуміння, чому так може відбуватися звертаю Вашу увагу, що сам блок дискретної відеокарти (скажімо так, та частина плати на якій він розміщений) на материнській платі ноутбука здатний споживати більше половини потужності блоку живлення! Для прикладу: Acer Nitro 5 з GTX 1050 живиться 135Вт блоком живлення, а ось Clevo Sager з таким самим процесором, але з відеокартою GTX 1070 потребує для своєї роботи цілих 230Вт! Тобто різниця тільки у споживанні GTX 1050 та GTX 1070 близько 100 Вт! При тому, що все інше в ноутбуці споживає таку ж саму чи навіть меншу потужність. |
Тож очевидно, що при роботі вузол відео споживає велику кількість потужності.
☝
|
До речі, у зв’язку з цим є деякі нюанси щодо правильного використання батареї в ігровому ноутбуці! (незабаром у нас на сайті буде стаття). |
Звідси й випливає перша причина такої поведінки:
✅
|
ПРИЧИНА: Недостатня потужність живлення відеокарти. Суть даного явища в тому, що система моніторингу споживання живлення відеокартою помічає нестачу потужності в системі під час запуску відеокарти у повноцінному режимі. Звичайно, такий стан роботи не приймається контролером живлення і відбувається переключення на вбудовану графіку, що викликає різке просідання показника кількості кадрів. ПОТРЕБУЄ: підключення джерела живлення відповідної потужності. |
Найпростіша причина такого – блок живлення видає невідповідну (меншу від необхідної, вказаної на корпусі ноутбука) потужність.
З таким симптомом стикаються насамперед ті, хто купив неоригінальний чи “слабкий” блок живлення.
Слід зазначити, що подібні проблеми можуть бути викликані і складнішими проблемами з елементами в ланцюгах основного, як правило, 19В живлення на платі, а саме:
✅
|
ПРИЧИНА: Проблеми з вхідними ключами, контактом роз’єму живлення з платою, цілісністю самого роз’єму, роз’єму в кабелі блоку живлення і т.д. Суть проблеми зазвичай у цьому, що у проблемному місці виникає підвищений опір, що перешкоджає проходженню струмів та передачі потужності. ПОТРЕБУЄ: і знову вимагає уважної та акуратної діагностики, а не бездумних прогрівів чи паяння всього, що під руку потрапить! |
Ця проблема може супроводжуватися супутніми симптомами у вигляді:
а) періодичної відсутності заряду батареї,
б) несподіваного переходу ноутбука з живлення від блоку живлення на живлення від акумуляторної батареї та її розрядки,
в) зміни яскравості підсвічування та звукового сигналу.
Крім того, що може бути нестача потужності для роботи відеокарти, є інша проблема:
Простою мовою, контролер, що неправильно отримує інформацію про енергоспоживання відеочіпа, просто вирішує, що занадто багато потужності передається в ланцюги його живлення.
Він коригує передану потужність, що автоматично приводить систему в стан, описаний вище з падінням продуктивності.
❗
|
При навантаженні на дискретну відеокарту система “ссипається в синій екран” або різко вимикається |
до початку статті
Така поведінка також часто зустрічається в проблемних ігрових ноутбуках.
Найпоширенішим є поява “синього екрану”.
Система зазвичай починає “сипати синіми екранами” або відразу після встановлення драйверів на дискретну відеокарту або коли система задіє чіп для роботи з програмами, навантажуючими графіку.
✅
|
ПРИЧИНА: “Синій екран” під час встановлення драйвера на відеокарту або навантаження на неї. Природа цього явища може бути різною, але по суті це збій роботи графічного драйвера через апаратну проблему у відеосистемі. Це може бути несправний відеочіп, помилки при роботі з відеопам’яттю і навіть нестабільність якогось з живленнь відеочіпа. ПОТРЕБУЄ: перевірки всіх живленнь (наявність/рівень/стабільність), тести відеопам’яті, заміна відеочіпа в ноутбуці та/або відеопам’яті або ремонт джерела живлення. |
Незважаючи на те, що проблема дуже поширена, як бачите, причин цієї проблеми може бути багато та різних за природою.
☝
|
Тож як і у випадку “Немає відеокарти в списку пристроїв”, зовсім не варто відразу бігти в сервіс з криками “мені потрібна заміна відеочіпа в ноутбуці”! |
Цим Ви тільки створите поспіх, спровокуєте збільшення вартості ремонту та потенційно непотрібні пайки.
Є небезпечніша модифікація цього симптому:
☝
|
Ось цей симптом я вважаю найбільш потенційно небезпечним і тим, що вимагає відповідальної уваги при перших його проявах. Різниця вартості ремонту при ігноруванні такого симптому може бути від 3000 до, наприклад, 6000 грн чи навіть більше. |
❗
|
При навантаженні на дискретну відеокарту з’являються артефакти. |
до початку статті
Такий симптом теж поширений і може виявлятися навіть без навантаження на відео, а просто одразу при завантаженні операційної системи.
Виглядати може по-різному, наприклад так:
Відразу ж хочу зазначити, що не варто усі артефакти записувати на рахунок відеокарти.
Проблеми з некоректним відображенням картинки на екрані можуть бути через матрицю внаслідок пошкодження дешифраторів або поганого контакту в самому роз’ємі.
Сітка з дрібних точок або зображення, що “пливе”, може бути через проблеми зі шлейфом матриці.
Та навіть поганий контакт роз’єму матриці (або в роз’ємі) на материнській платі може призводити до того, що на екрані свого ноутбука ви побачите будь-які дефекти картинки.
Отже на сам відеочіп та відеопам’ять припадає в середньому близько половини випадків їх появи.
Але якщо вони з’явилися, то:
✅
|
ПРИЧИНА: Це справді може бути проблема відеочіпа. Відбуватися це може, наприклад, від систематичного перегріву, через що відбувається деградація структури чіпа і якийсь із блоків у кристалі починає збоїти. ПОТРЕБУЄ: у разі несправності відеочіпа, звичайно, його заміни. |
Але в житті часто не все однозначно.
Є інша причина появи артефактів:
✅
|
ПРИЧИНА: Проблеми із відеопам’яттю. Причому формулювання проблеми не означає, що далеко не завжди винна сама відеопам’ять. Проблема як і у разі коду 43 може бути в контакті відеопам’яті з платою. Ну або, наприклад, проблему з контактами інтерфейсу обміну даними з відеопам’яттю “з боку” відеочіпа. ПОТРЕБУЄ: ще одна ситуація, коли знову на перший план виходить досвід, інтуїція і дуже рівні руки інженера, до якого потрапляє Ваш ноутбук. Тому, що в першу чергу важливо визначити, де все ж таки проблема. І часто для цього доводиться брати та паяти. Паяти якісно і обережно, для того щоб послідовно “перебрати” потрібний вузол та знайти проблемне місце поганого контакту, наприклад. |
Незважаючи на те, що досвідчений інженер з часом уже має інтуїтивне розуміння, який вид артефактів говорить швидше про проблему з чіпом, а який з відеопам’яттю, проте спочатку йде серія тестів та інших маніпуляцій, щоб з їх допомогою з максимальною ймовірністю уявити собі ймовірне розташування проблеми.
☝
|
І лише потім, зібравши всю статистику та результати тестів, і все одно часто далеко не зі 100% впевненістю в причині ми переходимо до робіт, роблячи їх максимально акуратно, щоб не дай Боже не внести нових несправностей. |
А знали б Ви, скільки в такому підході іноді доводиться зробити роботи, щоб зрештою дійти позитивного результату.
А оплату ми беремо лише за роботи, які реально були потрібні (або знайомі нам спираючись на досвід) для усунення цієї проблеми.
Щоб було зрозуміло, розповім Вам, який у нас був випадок з ноутбуком Lenovo з його компаундом (відео з анонсом його проблеми є вище в пункті “Код 43”).
Прийшов ноутбук із кодом 43 на дискретній відеокарті GTX 1060.
Діагностика виявила проблеми з одним із банків відеопам’яті.
Замінюємо його на новий – ноутбук запускається і все працює.
Ура, радіємо, ставимо на тестування.
Працює 2 дні, після відключення з другого дня на третій знову код 43.
Перевіряємо тестами – знову помилки того ж банку відеопам’яті.
Та що ж таке! Замінюємо ще раз на інший.
Знову все працює.
Знову збираємо, знову тестування.
Знову 2 дні – і знову код 43 того ж банку пам’яті.
Так зрозуміло.
Значить проблема не з пам’яттю і не з контактом під нею.
Що ж таке? Правильно – несправний відеочіп або проблема з контактом під ним по одній із ліній цього банку пам’яті.
Перехрестившись випаюємо відеочіп, розуміючи, що на ленововському компаунді це вже загрожує як мінімум тим, що доведеться перереболити кілька модулів відеопам’яті (якщо не всі), тому що під час розплавлення припою під відеочіпом розплавиться припій і під відеопам’яттю.
А розплавляючись кульки в цьому компаунді мають властивість під тиском, що створився від розширення, “стріляти” в сусідні і спаювати їх між собою.
Випаюємо. “Продзвонюємо” живлення відеопам’яті.
Так і є – у короткому замиканні.
Випаюємо по одній до моменту відновлення опору.
Природньо відновлюється воно лише після випаювання останньої планки.
Трохи засмучуємось, але розуміємо, що це було очікувано.
Реболимо пам’ять, відеочіп, паяємо все назад.
Запускаємо – немає ініціалізації, як так?!
Продзвонюємо все, включаючи процесор.
Чудово – є кульи, що злиплися, і під процесором, які закоротили його джерело.
Випаюємо ще й процесор знову перехрестившись і трохи посивівши від того, щоб при пайці не відірвати контактні майданчики від материнської плати і щоб не тріснув кристал у процесорі.
Реболимо процесор, запаюємо назад.
Старт, картинка, відеодрайвер встановився нормально, тести тиждень – все працює!
Хух, тепер все ок, можна віддавати ноутбук власнику.
Ось так.
А в ремонт – тільки ціну від пайки відеочіпа та всієї відеопам’яті, інше безкоштовно.
Зворотній дзвінок
Здрастуйте!)
Ноутбук Dell Alienware 17 R5 працює від мережі без акумулятора. Під час роботи пропало світло, ноутбук відповідно вимкнувся. Після цієї події ноутбук вмикається, але не завантажується. Уся підсвітка працює, кнопка живлення два рази блимає червоним (блимання супроводжується короткими та довгими “піліканнями”), потім 5 разів синім. Після цього усе починається спочатку. При цьому зображення на екрані відсутнє.
Доброго дня!
Спробуйте перепідключити пам’ять)
Чи змінити її на хоча б одну з іншого ноутбука.
Як не домопоже – пишіть у вайбер 099 5580090 – буду консультувати Вас по навантаженню, яке в нас з початку війни просто шалене.
Ледве вкладаємося в терміни в 2-3 тижня а іноді і довше(
Добрий день ! У мене ноутбук Acer Nitro 5 AH515-55 на І7 10750н RTX 2060 , не працює дискретна карта скільки приблизно буде коштувати ремонт її?
Доброго дня!
Щоб оперувати якимись цінами ремонту, треба знати причину та обсяг робіт.
Тож наразі я можу тільки попросити Вас звернутись у вайбер 099 5580090 з конкретикою “як саме не працює” та “чи проводились якісь роботи” і орієнтувати Вас там вартостями заміни цього відеочіпа та термінами діагностики на момент звернення.
Дякую!